• امروز : دوشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۹
  • برابر با : 4 - صفر - 1442
  • برابر با : Monday - 21 September - 2020
استاندارد ملی ایران شمارۀ 2-13700 (چاپ اول): سال 1399

کمیسیون فنی تدوین استاندارد وسایل برودتی خانگی (یخچال، فریزر و یخچال فریزر)

  • کد خبر : 1526
  • 12 مرداد 1399 - 9:08

ویژگی‌ها و روش‌های آزمون- قسمت ۲: الزامات عملکردی

استاندارد «وسایل برودتی خانگی (یخچال، فریزر و یخچال­فریزر)- ویژگی­ها و روش­های آزمون- قسمت ۲: الزامات عملکردی» که پیش‌نویس آن در کمیسیون­های مربوط بر مبنای پذیرش استانداردهای بین‌المللی/منطقه‌ای به‌عنوان استاندارد ملی ایران به روش اشاره شده در مورد الف، بند ۷، استاندارد ملی ایران شمارۀ ۵ تهیه و تدوین شده، در هزار و دویست و سی و ششمین اجلاسیه کمیتۀ ملی استاندارد برق و الکترونیک تصویح شد. اینک این استاندارد به استناد بند یک مادۀ ۳ قانون اصلاح قوانین و مقررات مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، مصوب بهمن ماه ۱۳۷۱، به‌عنوان استاندارد ملی ایران منتشر می‌شود.

این استاندارد یکی از استانداردهای تفکیک شده از استاندارد ملی ایران شمارۀ ۱۳۷۰۰: سال ۱۳۸۹ (وسايل برودتی خانگی (یخچال، فریزرو یخچال­فریزر)- ویژگی­ها و روش­های آزمون) است که با انتشار تمامی مجموعه استانداردهای تفکیک شده از استاندارد مزبور، آن استاندارد باطل خواهد شد و استانداردهای تفکیک شده جایگزین آن می‌شوند.

استانداردهای ملی ایران بر اساس استاندارد ملی ایران شمارۀ ۵ (استانداردهای ملی ایران- ساختار و شیوۀ نگارش) تدوین می­شوند. برای حفظ همگامی و هماهنگی با تحولات و پیشرفت­های ملی و جهانی در زمینه صنایع، علوم و خدمات، استانداردهای ملی ایران درصورت لزوم تجدیدنظر خواهند شد و هر پیشنهادی که برای اصلاح و تکمیل این استانداردها ارائه شود، هنگام تجدیدنظر در کمیسیون فنی تدوین مربوط مورد توجه قرار خواهد گرفت. بنابراین، باید همواره از آخرین تجدیدنظر استانداردهای ملی ایران استفاده کرد.

دانلود فایل
لینک کوتاه : https://ihai.org.ir/new/?p=1526
  • 28 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.