• امروز : چهارشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 5 - ربيع أول - 1442
  • برابر با : Wednesday - 21 October - 2020
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان مطرح کرد:

کدشناسایی و رهگیری، عاملی برای جلوگیری از خدشه‌دار شدن برند محصولات است

  • کد خبر : 1931
  • 06 مهر 1399 - 10:05

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: عملیاتی شدن سامانه گارانتی راهکاری برای ناامن‌شدن بازار عرضه کالای فیک و قاچاق است.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، عباس تابش در سفر به استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید عملیاتی‌شدن سامانه گارانتی افزود: عملیاتی شدن سامانه گارانتی راهکاری برای ناامن شدن بازار عرضه کالای فیک و قاچاق است و خریداران با مراجعه به سامانه گارانتی به راحتی می‌توانند کالای فیک و قاچاق از کالای واقعی را تشخیص دهند، لذا از مردم انتظار می‌رود قبل از خرید هر کالای از طریق سامانه گارانتی استعلام کنند چرا که هیچگونه گارانتی، سرویس و خدمات پس از فروش برای کالای قاچاق و فیک وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم با استعلام از سامانه گارانتی متوجه خواهند شد که چه کالایی می‌توانند بخرند و تا سالیان سال از خدمات پس از فروش آن استفاده کنند.

معاون وزیر صمت در خصوص مدیریت بازار مخصوصا در خصوص پکیج و سیستم‌های گرمایشی در کشور گفت: فرآیند عرضه کالای تولید ایرانی در سامانه در حال انجام است و موضوع شناسه کالا و شناسه رهگیری کالاها عملیاتی شده و از هفته آینده در کشور اجرایی خواهد شد و امیدواریم با رصد صنایع موضوع تامین نیاز بازار بدون مشکلی عملیاتی شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اجرای سیاست کدشناسایی و کدرهگیری را عاملی برای جلوگیری از خدشه‌دار شدن برند تولید محصولات دانست و افزود: شناسنامه‌دار کردن کالاهای ایرانی راهکار مؤثری برای تفکیک کالای ایرانی با کالای فیک و قاچاق است. براین اساس از طریق سامانه این موضوع را پیگیری تا این معضل برطرف شود.

لینک کوتاه : https://ihai.org.ir/new/?p=1931
  • منبع : شاتا
  • 28 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.