• امروز : چهارشنبه - ۲۶ خرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 7 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Wednesday - 16 June - 2021
حضور رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت در نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی؛

هادوی: تمایل مردم به خرید کالای ایرانی افزایش یافته است

  • کد خبر : 3176
  • 08 دی 1399 - 13:04

رییس مرکز ساخت داخل، ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور در بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی از غرفه‌ها و سالن‌های مختلف این نمایشگاه بازدید و از نزدیک در جریان امور مربوط به تولید و مشکلات واحدها و تولیدکنندگان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، “سید محمد مهدی هادوی” امروز (دوشنبه) در چهارمین و آخرین روز از بیستمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی با حضور در این نمایشگاه افزود: امروز موضوع کیفیت کالای ایرانی بسیار مهم است و کیفیت باید به گونه‌ای باشد که شهروندان کشورمان افتخار کنند از کالای ایرانی استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: باید همزمان با فرهنگ‌سازی برای افزایش آگاهی ساخت داخل محصولات، روی موضوع کیفیت هم تلاش کنیم.

هادوی بیان داشت: علاوه بر موضوع افزایش عمق ساخت داخل، مردم باید اطمینان داشته باشند که هر چقدر پول تولید بیشتری داشته باشیم منجر به رشد پایدار کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: ارتقای عمق آموزش ساخت داخل نیاز به استفاده از فناوری‌های جدید و به کارگیری نیروهای علمی دارد.

هادوی، از تدوین و تصویب آیین نامه طرح حمایت از کالای ایرانی و چگونگی تعیین عمق ساخت داخل آنها خبر داد که در مهر ماه گذشته به تصویب هیئت دولت رسید و به زودی با کمک اتحادیه‌ها، انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی، ساری و جاری خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این راستا نیازمند تجمیع نیازهای قطعه‌سازان هستیم تا قطعاتی که توجیه فنی و اقتصادی دارند، داخلی سازی شوند و از خرید خارجی آنها جلوگیری شود.

این مقام مسوول گفت: امروز تمایل مردم به خرید و مصرف کالای ایرانی افزایش یافته و باید از فرصت تحریم‌ها هرچه بیشتر استفاده کنیم تا کیفیت تولیدات خود را به سطح جهانی برسانیم.

لینک کوتاه : https://ihai.org.ir/new/?p=3176
  • 299 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.