• امروز : چهارشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 5 - ربيع أول - 1442
  • برابر با : Wednesday - 21 October - 2020
برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی اوراسیا در بهمن ماه 99

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران خبر داد:

  • کد خبر : 1834
  • 29 شهریور 1399 - 16:26

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی کشورمان و همچنین افزایش حجم مبادلات تجاری و ارتقای همکاری‌های اقتصادی با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا، اولین نمایشگاه بین المللی اوراسیا در ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، بهمن حسین‌زاده افزود: این نمایشگاه با مشارکت فعالانه کشورهای عضو این اتحادیه برای بهمن ماه سال ۹۹ برنامه‌ریزی و در دستور کار است.

وی تصریح کرد: بسیاری از توانمندی های صنعتی و تولیدی کشورمان به تجار و فعالان اقتصادی سایر کشورها، آنچنان که باید به خوبی معرفی نشده است و برگزاری نمایشگاه هایی در این سطح می تواند زمینه همکاری‌های مشترک فی مابین را بیش از پیش ارتقا ببخشد.

حسین‌زاده تاکید کرد: برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی اوراسیا فرصتی مناسب برای گردهمایی و معرفی قابلیت‌ها، ارتقای ظرفیت های رقابت پذیری صنعتی و تجاری، برند سازی و معرفی نام و اعتبار محصولات تولیدی کشورمان به فعالان صنعتی و اقتصادی کشورهای عضو اوراسیا است.

وی گفت: برای ایجاد یک زنجیره مناسب از تولید تا صادرات، ضرورت دارد به نیازهای متنوع منطقه‌ای و بین المللی در استقبال از محصولات تولیدی توجه ویژه‌ای شود و اتفاقاً یکی از عوامل کاملا موثر در کاهش آثار تحریم‌ها ایجاد ظرفیت های پایدار صادراتی در کشور های دوست و همکار است.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی اوراسیا به عنوان حلقه ارتباطی در گسترش مناسبات، همگرایی اقتصادی، تقویت روابط مشترک مثمر ثمر خواهد بود.

حسین‌زاده گفت: این نمایشگاه دپیلماسی اقتصادی کشورمان را با اعضای این اتحادیه تقویت می‌کند و در راستای توسعه صادرات غیر نفتی ظرفیت‌های جدیدی را برای فعالان اقتصادی ایران فرآهم کند.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی در پایان تاکید کرد: این رویداد صنعتی و نمایشگاهی برای اولین بار با اتکا به توانمندی فعالان تولیدی در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود و اثرات مثبت برای آینده اقصادی کشورمان خواهد داشت.

 

لینک کوتاه : https://ihai.org.ir/new/?p=1834
  • منبع : شاتا
  • 46 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.