• امروز : چهارشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 5 - ربيع أول - 1442
  • برابر با : Wednesday - 21 October - 2020
در شهریورماه سال جاری صورت گرفت؛

دستیابی گروه فولاد مبارکه  به رکوردهای پیاپی

  • کد خبر : 1905
  • 05 مهر 1399 - 11:27

در شهریورماه، آخرین ماه از فصل تابستان ۱۳۹۹ کارکنان نواحی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و نورد سرد فولاد مبارکه و همچنین شرکت‌های فولاد هرمزگان و فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری به رکوردهای تازه‌ای در تولید روزانه و ماهانه دست یافتند و گام‌های استواری برای تحقق اهداف سالانۀ خود برداشتند.

به گزارش روابط عمومی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، کارکنان بلندهمت ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه موفق شدند با تولید ماهانۀ ۶۳۹ هزار تن تختال و تولید روزانۀ ۱۳۳ ذوب در آخرین روزهای شهریورماه، گام دیگری برای تحقق اهداف سالانۀ این شرکت بردارند.

مدیر ناحیۀ فولادسازی ضمن تأیید این خبر گفت: این میزان تولید ۲ هزار تن از رکورد قبلی در خردادماه ۹۹ بیشتر است؛ ضمن اینکه در شش‌ماهۀ اول سال جاری ۳ میلیون و ۵۹۰ هزار تن تختال تولید شد که در مقایسه با تولید شش‌ماهۀ اول سال قبل ۶٫۸ درصد افزایش داشته است.

غلامرضا سلیمی خاطرنشان کرد: رکوردشکنی‌های پیاپی همکاران در تمامی نواحی شرکت، به‌ویژه در ناحیۀ فولادسازی در سال جهش تولید و با وجود شرایط تحریم‌ و مبارزه با بیماری کووید ۱۹، نشان از عزم و اراده و توان کارکنان جهادگر ناحیه دارد و تحقق نتایجی فراتر از اهداف از پیش تعیین‌شده را تسهیل می‌کند.

قاسم خوشدل، رئیس تولید ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه نیز در این باره گفت: همکاران ریخته‌گری برای سومیـــن بار در ســـال ۹۹ تلاش همـــکاران ناحیــــۀ فولادسازی و سایر واحدهای مرتبط را تکمیل کردند و با نشان دادن عزم راسخ خود در تحقق اهداف شرکت، جهش تولید را در عمل به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد: در کسب این موفقیت‌ها حمایت‌های مدیریت در تسهیل روند امور و ایجاد انگیزه و همدلی و نقش همکاران واحدهای تولید، تعمیرات جنبی، کارگاه تعمیرات ریخته‌گری، دفاتر فنی تولید و تعمیرات، برنامه‌ریزی تولید، تعمیرات مرکزی، بازرسی فنی و… مؤثر بوده که شایستۀ قدردانی است.

دانیال نظری رئیس تعمیرات کوره‌های پاتیلی نیز افزود: تمامی واحدهای تولید و تعمیرات عزم خود را برای کسب این رکوردها جزم کرده بودند. در این بین، کارکنان واحد تعمیرات متالورژی ثانویه علی‌رغم تمام محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، با تلاشی مضاعف، آماده‌به‌کاری تجهیزات را در سطح مطلوبی نگه داشتند.

در همین خصوص، امیر حسین مرادی رئیس تولید کوره‌های قوس الکتریکی نیز گفت: کسب رکورد تولید در ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم برگ زرین دیگری بر افتخارات این ناحیه افزود  و  در این خصوص، زحمات شبانه‌روزی واحدهای تعمیرات کوره، دفاتر فنی و هماهنگ‌کنندگان تولید، حمل مواد، حمل سرباره و ناحیۀ آهن‌سازی در جهت دستیابی به این رکورد قابل‌تقدیر است.

محمد نصیری رئیس تعمیرات کوره‌های قوس الکتریکی نیز تصریح کرد: در شرایط خاص حاکم بر کشور، رکورد شهریورماه نشان از تلاشی همگانی دارد و نماد خواستن است که در تک‌تک کارکنان فولاد مبارکه و ناحیۀ فولادسازی دیده می‌شود. در این خصوص، واحد تعمیرات کوره‌های قوس فولادسازی با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از سیستم‌های نوین در نگهداری و تعمیرات بهره‌ور  و مبتنی بر قابلیت اطمینان در جهت کاهش توقفات اضطراری و افزایش بهره‌وری تجهیزات در خطوط تولید نقش مؤثری ایفا کرد.

مسیب فتاح المنان رئیس عملیات ثانویه گفت: در ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در تاریخ ۳۰ شهریورماه ۹۹ رکورد تولید روزانه شکسته شد و تولید ۱۳۳ ذوب به دست آمد. رکورد قبلی تولید ۱۳۱ ذوب و مربوط به پنجم اردیبهشت‌ماه ۹۹ بود. ثبت این رکوردهای پی‌درپی در فولاد مبارکه بی‌اثر بودن تحریم این شرکت و همت والای مدیریت و کارکنان را نشان می‌دهد. این رکورد حاصل نشده است، مگر با همدلی و همکاری واحدهای تولیدی و تعمیراتی ناحیه و همراهی واحدهای ستادی و پشتیبانی.

 مجید  دادجو رئیس خدمات فنی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در خاتمه اظهار داشت: ثبت رکوردهای پی‌درپی در شش ماه اول سال جاری در حالی اتفاق می‌افتد که حدودا از پنج سال گذشته تاکنون توسعه و افزودن تجهیزات جدید در ناحیه صورت نگرفته است. این توفیقات حاصل بهره‌وری نیروی انسانی و به‌کارگیری هرچه بهتر تجهیزات و نشانۀ باور شعار «ما می‌توانیم» در شرکت است.

لینک کوتاه : https://ihai.org.ir/new/?p=1905
  • منبع : ایلنا
  • 20 بازدید

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.