دبیرکل انجمن صنایع لوازم‌خانگی ایران در گفتگو با "تجارت‌نیوز" قیمت تابع عوامل تولید است

به گزارش "تجارتنیوز"، نبض بازار لوازم خانگی به کندی میزند. آنطور که فعالان بازار میگویند صنعت لوازمخانگی کشش افزایش قیمت دوباره را ندارد. عدم دستیابی تولیدکنندگان به مواداولیه مورد نظر، افزایش نرخ ارز و مواداولیه برای صنعتگران این حوزه باعث شده قیمت لوازمخانگی در بازار به یکباره گران شود.

حال این سوال مطرح میشود که آیا قیمت لوازمخانگی در سال ۹۸ گرانتر خواهد شد؟

دبیرکل انجمن صنایع لوازمخانگی ایران در گفتگو با "تجارتنیوز" در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت لوازمخانگی ارزان خواهد شد یا خیر؟ گفت: قیمت لوازمخانگی تابع عوامل تولید است؛ چنانچه هزینه تولید و مواداولیه به موقع و ارزان به دست صنعتگران برسد، قیمت لوازمخانگی ارزان  خواهد شد.

آقای دکتر حبیباله انصاری افزود: نرخ ارز نیز در قیمت تمامشده محصولات دارای اهمیــــت است. در سال ۹۷ قیمت مواداولیه همچون مس، فولاد، آلومینیوم، فولاد و... با رشد همراه بود. قیمت ارز نیز به نرخهای متغیر یازده و دوازده هزار تومان رسید؛ بنابراین طبیعی است که قیمت لوازمخانگی در بازار رشد داشته باشد.

وی اظهار کرد: لوازمخانگی تنها صنعتی است که محصولات آن از روستا تا شهر مورد استفاده قطعی قرار میگیرد. در حقیقت مردم به این کالاها نیاز قطعی دارند. افزایش قیمت تمامشده محصولات، عاملی است که باعث گران شدن لوازم خانگی در بازار شده است.

منبع: 
www.tejaratnews.com

تاریخ انتشار: 17. فروردين 1398 - 11:31