بازديد دبيرکل از کارخانه ارجمند ره آورد پويا

آقای دکتر حبیباله انصاری؛ دبیرکل انجمن صنایع لوازمخانگی ایران در تــاریخ دوازدهم اسفندماه از کارخانه تولیدی "ارجمند ره آورد پویا (ویداس)" بازدید کردند.

دبیرکل انجمن با همراهی مدیرعامل و مدیران واحدهای مختلف این کارخانه، بخشهای مختلف را مورد بازدید قرار دادند و مدیران یاد شده، در هر بخش توضیحات لازم را در خصوص فعالیتهای کارخانه "ارجمند ره آورد پویا" به ایشان ارائه دادند. همچنین دبیرکل انجمن در این مراسم در جلسهای با حضور مدیران کارخانه شرکت کردند.

در این جلسه آقای دکتر انصاری ضمن ابراز خرسندی و خوشحالی از به وجود آمدن چنین مجموعههایی اعلام داشتند: کشور به ایجاد چنین کارخانههایی با تنوع زیاد در کالا بسیار نیازمند است. امروز وقتی صحبت از لوازمخانگی به میان میآید، دیگر صحبت از اقلام محدود به اصطلاح "کالاهای اصلی" نیست. مردم با توجه به نیازهایشان نگاه ویژهای به صنعت لوازمخانگی دارند.

تولید لوازمخانگی ارزش افزوده فراوانی برای اقتصاد کشور دارد و جزء یازده رشته شتاب دهنده توسعه اقتصادی در دنیا و در کشور عزیزمان میباشد.تولیدکنندگان باید با نگاه کیفیت سازی در تولید حرکت نمایند. تولید یک کالا باید با توجه به نیاز کشور و ملت و در راستای بهینهسازی مصرف انرژی طراحی گردد که قطعاً این امر باعث افزایش تقاضا میگردد.

رعایت اصول استاندارد سازی یک کالا در واحد کیفیت کارخانه باید در اولویت امور قرار گیرد. توجه ویژه مدیران به استاندارد سازی کالاهای ساخته شده در کارخانه باعث رضایت مندی بیشتر مشتری میگردد. موضوع دیگری که ایشان مطرح نمودند بحث ظرف و مظروف میباشد؛ چرا که جلوه کالای تولید شده از منظر زیبایی شناختی، بسیار حائز اهمیت است.

ایشان تأکید داشتند مدیران یک مجموعه تولیدی باید دارای فرهنگ و نگاه صنعتی نسبت به کار باشند. داشتن نگاه صنعتی مدیران یک مجموعه باعث توسعه کسب وکار میگردد. ایشان اعتقاد داشتند بزرگترین تحریمها را با داشتن مدیریت استراتژیک نسبت به شرایط موجود در مملکت و با برنامهریزی دقیق و صحیح و استفاده از متخصصان مورد نیاز و شناسایی ماشینآلات ضروری و معادل و مهندسیکردن موادمصرفی در یک کالا، میتوان مدیریت کرد. آقای دکترانصاری اظهار داشتند: نگاه مثبت به پدیدهها، وظایف و راهکارها قبل از ورود برای تصمیمسازیها و تصمیمگیریها و مثبت اندیشی نسبت به آثار مترتب بر اجرای آنان، میتواند در سرعت بخشیدن به اجرای برنامهها و کسب موفقیت بسیار مؤثر باشد و موجب تحرک بیشتر و ذهنیت بارورتر و آمادهتر مدیر برای دستیابی به مقصود و تحقق آرمان شود و همچنین ایشان تأکید داشتند ارتباط با مشتری یکی از اساسیترین نیازهای یک مجموعه است. تضمین کردن کالای فروخته شده و پیگیری امور کالاها توسط متخصصین در واحد خدمات پس از فروش، اطمینان و تعهد را در مشتری ایجاد مینماید که این امر باعث توسعه کسب و کار مجموعه میگردد. همچنین ایشان وجود یک نمایشگاه از محصولات تولیدی در کارخانه جهت بازدید مشتریان خارجی و داخلی را بسیار تأثیر گذار دانستند و بر لزوم  چاپ"لوگو" به فارسی برروی کالاها و تاثیر آن بر فروش اشاره فرمودند.

جناب آقای ارجمندی مدیرعامل مجموعه "ویداس" نیز در همین راستا اذعان داشتند: این کارخانه درسال 1392 با دو دست  قالب مربوط به محصول چرخ گوشت و تعداد 20 نفر نیروی انسانی فعالیت خود را شروع نمود که در ادامه با رویکرد توسعه مجموعه، امروز با تجهیز کردن بیش از 1500دست  قالب، این مجموعه دارای حدود 200 نفر نیروی انسانی و تنوع حدود 50 آیتم کالا در حال فعالیت است. این مجموعه دارای واحدهای رنگ استاتیک و رنگ مایع با ظرفیت تولید 1000  قطعه در یک شیفت کاری و واحد تزریق پلاستیک با ظرفیت تولید 12000-15000 قطعه در یک شیفت کاری است. همچنین این مجموعه در حال حاضر دارای چهار خط تولید با ظرفیت تولید 1000-1200 محصول در یک شیفت کاری است. لازم به ذکر است این مجموعه دارای کنترل کیفیت بسیار فعال و تخصصی است. این مجموعه در سال 95 به عنوان واحد ساعی استان مرکزی و مدیر کنترل کیفیت این مجموعه درسالهای 96و97 به عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه استان مرکزی، مفتخر به دریافت لوح تقدیر از مدیر کل استاندارد استان مرکزی گردیدند. لازم به ذکر است حدود 80 درصد از قطعات مصرفی کالاهای تولید شده، تولید داخل کارخانه است. با این ظرفیت و درصورت حمایت و تقویت چنین مجموعههایی در داخل کشور، موجب رونق گرفتن صنایع دیگری ازقبیل کابل، صنایعفلزی و صنایعپلیمری و پیچسازی و فوم و کارتنسازی و صنایع چسب و رنگ و... میگردد. همچنین آقای ارجمندی ضمن تشکر از زحمات فراوان جناب آقای دکتر انصاری در جهت  رفع مشکلات این صنعت، ایشان را فردی مؤثر در این صنعت دانستند و صنعت لوازمخانگی را مدیون  زحمات ایشان دانسته و تشکر فراوان از راهنمائیهای پدرانه ایشان داشتند.

تاریخ انتشار: 16. فروردين 1398 - 11:31